EPC – ANAHTAR TESLİMİ SİSTEM KURULUMU

GES EPC – ANAHTAR TESLIMI SISTEM KURULUMU

EPC, projenin detaylı mühendislik tasarımını, gerekli olan bütün malzemelerin tedariğini, tesisin inşasından teslimine, sistemin devreye alınmasına kadar olan süreçlerin tümünü temsil eder.

Keşif:

Uygulanacak santral tipine göre seçilmesi planlanan arazinin yada tesisin teknik, fiziki ve beşeri özellikleri, proje geliştirme ekibimiz tarafından detaylıca incelenir.

Projelendirme & Mühendislik :

Proje geliştirme ekibimiz tarafından toplanan veriler, deneyimli mühendislerimiz tarafından ayrıntılı bir teknik incelemeyle, projenin geri dönüş süreleri hesap edilerek gerçekleştirilen ön tasarım projeler müşteri onayına sunulur. Çevresel ve gölge etkilerinin 3D modellemesi ve analizi yapılır. Santrallere ait yapılan ön çalışma sonrasında statik ve elektrik proje ve raporları elektrik şirketine sunulmak üzere hazırlanır.

Kurulum & İnşaat :

Müşteri tarafından onaylanan nihai projeler PNR’nin uzman kurulum ekibi tarafından dünyada kabul görmüş standartlar çerçevesinde uygulanır. Proje tasarım ve fizibilitesine göre seçilen malzemeler ile uygulama, proje takvimine ve yönetmeliklere uygun olarak gerçekleştirilir.

Teslim ve devreye alma:

Kurulumu tamamlanan tesisler gerekli bütün testlere tabi tutularak, resmi teknik personel eşliğinde devreye alınır ve müşteriye teslim edilir.

Kurulum sonrası hizmetler & İşletme, Bakım :

PNR’nin kullandığı veri izleme ve değerlendirme altyapısı sayesinde hizmet verilen bütün tesisler özenle takip edilerek arıza önleme, arıza anında hızlı müdahale etme ve enerji üretim performansını maksimum seviyede tutmaya yönelik olarak işletilir. Sistemin periyodik aralıklarla temizlik, test ve işleyiş devamlılığını sağlayan hizmetimizdir. Bakım onarım, işletme 7/24 takip hizmetleri ile sürdürülebilir kılınmıştır.

 

Uzaktan İzleme ve Kontrol

Sistem bileşenlerinin anlık veri transferi ile tesisin işletim durumuna güncel olarak ulaşıp, sistemin  maksimum performans ve güvenlik ile çalışmasının takibi yapılmaktadır. Olası arıza durumlarında hızlı ve doğru aksiyon alabilmek için  en etkili çözüm araçlarını beraberinde getiren bir hizmettir.

 

Profesyonel Raporlama

Santral hakkında  en yalın hale indirgenmiş, düzenli raporlar ile birlikte  gerek teknik gerekse maddi verilerin net ve şeffaf olması ile tarafların koordinasyonunu sağlayan bir hizmettir

 

EPC ve Proje Geliştime işi ve yatırım yaptığımız ülkeler

  • Türkiye (İstanbul, Mersin, Hatay, İskenderun, İzmir, Bursa, Tekirdag)
  • PNR Enerji Chicago, USA
  • Ukrayna
  • Sırbistan
  • Kıbrıs
  • Afrika
Translate »